Tvrdá príprava sa Turčianskym rakom vyplatila

ANIMA SANA IN CORPORE SANO – V zdravom tele zdravý duch, vyjadril sa Branislav Turanský člen PKM TR pri preberaní ocenenia Najlepší  športovec mesta Martin za rok 2016. Práve táto mantra sa vinie celou športovou činnosťou klubu a bola hlavným mottom v prípravnom období na dôležité majstrovské podujatia.

Záverečnú prípravu absolvovalo 20 masterákov vo veľmi peknom športovom zariadení v Liptovskom Jáne. Štyri dni tvrdého trojfázového tréningu a dvojtýždňového ladenia formy sa odzrkadlilo v kvalitných výsledkoch na Medzinárodných Majstrovstvách Slovenska začiatkom apríla v Bratislave. Svedčí o tom aj medailová bilancia.

Celkovo Raci vyplávali 51 medailí z toho 15 zlatých, 21 strieborných a 15 bronzových, čo je najviac zo zúčastnených zahraničných a domácich klubov. Najdôležitejším cieľom však bolo zaplávať predpísané limity FINA pre účasť na Majstrovstvách sveta, ktoré budú v auguste v Budapešti a tiež si zlepšiť osobné výkony. Limity splnili: Martin Mikoláš, Jiro Mikoláš, Peter Kontoš, Laco Zvarik, Jano Vanko, Miro Kočalka, Darina Krausová a Linda Spišáková. Celkovo bolo splnených 22 limitov. K nim sa pridáva aj Branislav Turanský, ktorý mal limity už splnené a pre svoje trénerské povinnosti s plavcami PK Martin sa Majstrovstiev Slovenska nemohol zúčastniť.

Dosiahnuté najlepšie osobné výkony sa podarili takmer všetkým čo je veľmi pekným ocenením ich úsilia v príprave

“Vyzdvihnúť je treba najmä M. Mikoláša, ktorý absolvoval všetky kraulové disciplíny vo výborných časoch, ale aj všetkých, ktorí splnili limity alebo sa im priblížili, skonštatoval L. Zvarik,” predseda klubu. 40 klubov z Čiech Slovinska a Slovenska vytvorilo peknú športovú atmosféru, ktorá sa preniesla aj na spoločenský večierok, kde výmena skúseností bola hlavnou témou medzi pretekármi a organizátormi podujatia. Z PKM TR sa na štartovné bloky postavilo 19 pretekárov rôznych vekových kategórií . Teraz už treba len zaželať tomuto agilnému klubu veľa chuti do ďalšej prípravy, aby na Majstrovstvách sveta, ale aj iných domácich či zahraničných pretekoch dôstojne reprezentovali Martin, región Turiec a celé Slovensko s čo najlepšími výkonmi.

Autor: Matej Bórik, Zdroj: Turiec online.

Bookmark the permalink.

Comments are closed