SÚSTREDENIE V KOMÁROME 2015

Turčianski raci na sústredení v Komárome

logo

Turčianski raci v práci – tak by sa dala nazvať ďalšia aktivita plaveckého klubu masters Turčianski raci, ktorí sa v ostatný víkend zúčastnili sústredenia v susednom Maďarsku v Komárome.

Tri dni tvrdej prípravy začali druhú prípravnú fázu (prvá bola na bazénoch v Martine a vo Vrútkach) pred významnými medzinárodnými pretekmi masters, ktoré budú v Žiline v druhej polovici októbra. Sústredenia sa zúčastnilo 14 masterákov, kde v perfektnom športovom plaveckom areáli dvojfázovo trénovali. Plavecké tréningy naplánoval Braňo Turanský, ktorý má veľké medzinárodné skúsenosti zo svetových aj európskych podujatí. Gustáv Konečný bol zas ten, ktorý trénerským okom sledoval ich plnenie.

Výber tohto tréningového tábora bol výborný, pretože spĺňal všetky podmienky pre pokojnú prípravu v 50 m bazéne so skvelou vodou, ubytovaním aj stravovaním. Relaxačný bazén s liečivou minerálnou vodou zas pomáhal po tréningu k rýchlej regenerácii síl pred ďalšou fázou. Celý pobyt sprevádzala výborná nálada všetkých zúčastnených, ktorá aj napriek únave z naplávaných kilometrov neupadala.

Myšlienka, zdravého, aktívneho života, ktorá všetkých Turčianskych rakov spája, sa opäť naplnila nielen v tréningu vo vode, ale aj v diskusiách o životospráve, stravovaní, doplnkových športov ako cyklistika, lyžovanie, turistika a podobne. Tréningový proces by mal vyvrcholiť pre tých, ktorí splnia limity účasťou na ME masters, ktoré budú v roku 2016 v Londýne. Základňa Turčianskych rakov je oveľa širšia, ale nie všetci sa tréningového tábora mohli zúčastniť pre rôzne povinnosti. Tréningy však pokračujú na bazénoch v Martine a vo Vrútkach podľa možností každého aktívneho člena. Sme presvedčení, že aktívna základňa sa bude zvyšovať, aby Plavecký klub Masters Turčianski Raci šíril svoje dobré športové meno, ako aj regiónu Turiec, ktorý svojim názvom reprezentuje.

Autor: Ladislav Zvarík.

Galéria – SÚSTREDENIE V KOMÁROME

Bookmark the permalink.

Comments are closed