VODNOPÓLOVÝ ZÁPAS

Turčianski raci majú za sebou vodnopólový zápas

Vodné pólo

Plavecký klub Turčianski raci zameral svoje aktivity aj na vodné pólo. V spolupráci s PVK Vrútky zorganizovali v jeden sobotný podvečer zaujímavý vodnopólový zápas. Práve týmto zápasom bol položený základný kameň pre budovanie tradície aktivít Masters v plaveckých športoch v regióne.

Atmosféra zápasu bola veľmi priateľská a uvoľnená, keďže sa pólisti vzájomne dobre poznajú. Masters – Turčianski raci nastúpili proti družstvu Old boys Lokomotíva Vrútky (PVK) a oba tímy mali silné zostavy, o čom svedčí aj vyrovnaný výsledok 8:8. Raci boli v zastúpení Mariána Žuchu (brankár), Rasťa Zibolena, Braňa Turanského, Jana Vanka, Mira Krejzla, Dala Holka a Milana Sumku. Členmi súperiaceho tímu boli Jano Koza (brankár), Jano Bobrovský, Rišo Rabatin, Mišo Ziman, Rado Wiest, Milan Babčan, Maťo Temer a Milan Bojnický. Rakom velil Laco Zvarik a Old boys viedol Milan Záborský ml. Na celý priebeh zápasu dozeral rozhodcovským okom ostrieľaný Dušan Kucharik.

Veľké uznanie za odvahu a výdrž by si zaslúžili hráči oboch tímov, no predovšetkým Ján Vanko. Hoci ide o najstaršieho hráča, vo svojich 60 rokoch hral s dušou pre kolektív a svojho súpera deptal trefnými poznámkami. Spomenúť treba aj ženské račie zálohy – Turanskú, Petríkovú, Fekečovú a Muchovú, ktoré sa rozplavovali za bránkou a čakali na moment, ak by bolo treba zasiahnuť. Hráči o tejto zálohe nežného pohlavia žiaľ nevedeli, a tak prepásli zaujímavú hráčsku kombináciu. Dievčatá si z toho veľkú hlavu nerobili a čas využili kvalitným plaveckým tréningom.

Na tento vodnopólový duel sa prišli pozrieť aj diváci, ktorí si mohli vychutnať atmosféru zápasu s občerstvením v bufete, v peknom prostredí a v sprievode harmoniky, ktorá na podujatie vniesla veselého ducha. Nadšenie na tvárach návštevníkov potvrdilo, že akcia splnila svoj účel a zvíťazil šport, fitnes a priateľstvo. Priebeh celej akcie zdokumentoval športový fotograf, člen Turčianskych rakov, Ľudo Košalko.

Vzhľadom na úspech tohto podujatia sa Raci v spolupráci s PVK Vrútky dohodli aj na ďalších pravidelných vodnopólových zápasoch. Každoročne sa bude organizovať turnaj v súlade s oficiálnymi pravidlami vodného póla, kde sa počíta aj s družstvami na medzinárodnej úrovni. Okrem turnajov sa plánujú aj preteky plaveckej kategórie Masters v 33m bazéne. Okrem športového vyžitia sa vytvorí na Slovensku pretek, ktorý bude mať špecifickú atmosféru. Plavecký pretek a vodnopólový turnaj bude organizovaný pod názvom Fatra Masters Cup a prvé podujatie je plánované na leto 2016, na ktoré sa môžete tešiť už teraz.

Autor: Ladislav Zvarík, Matej Bórik.

Galéria – VODNOPÓLOVÝ ZÁPAS

Bookmark the permalink.

Comments are closed