ZLÍN 2017

Zlín hostil masters plavcov zo siedmych štátov

Krátko po Majstrovstvách Slovenska v Bratislave sa v Zlíne uskutočnili Medzinárodné majstrovsvá Českej republiky v plávaní, masters.

261 pretekárov zo 65 klubov vytvorilo skvelú , súťaživú atmosféru, kde nechýbali ani turčianski masteráci, ktorí zaplávali radu hodnotných výkonov. Je potešiteľné, že účasťou 17 plavcov boli najpočetnejšia zahraničná výprava.

Do vitríny pribudlo 29 medailí. Padli aj slovenské rekordy.

Do Martina viezli 7 majstrovských titulov,13 strieborných a 9 bronzových medailí.

Najúspešnejšími plavcami sa stali otec a syn Mikolášovci, ktorí vo svojich kategóriách na 400 m polohový pretek vytvorili slovenské rekordy. Jiro Mikoláš zaplával aj slovenský rekord na 200 m prsia a jeho syn Martin na 200 m motýlik. Ďalším slovenským rekordom potešil J. Vanko na 200 m znak. Slovenské rekordy uzavrela štafeta na 4×50 m polohový pretek v zložení Vanko, Zvarik, Kočalka a finišman Turanský.

Výborné výkony s medailovými umiestneniami podali aj P. Kontoš, M. Spišak,R. Kubera, V. Babka, Kočalka, Zvarik L. Spišáková, M. Janovská, D. Krausová, K. TuranskáL. L. Novinská L. Velitsová, a M. Muchová

Skvelá reprezentácia.

Medzinárodnými majstrami Českej republiky sa stali :

J. Mikoláš 200m motýlik, 200 m prsia

M. Mikoláš 200 m polohový pretek, 200 m motýlik

B. Turanský 50m voľný spôsob a 100m voľný spôsob

J. Vanko 200m znak, 50 m znak

Štafeta 4x50m polohový pretek / Vanko, Zvarik, Kočalka, Turanský /

Bodové hodnotenie bez rozdielu vekových kategórií.

B. Turanský 89,00 bodov za 50 m voľný spôsob

J. Mikoláš 88,84 bodov za 200 m prsia

Turanský 88,08 bodov za 100 m voľný spôsob

Čo k dobrým pretekom patrí

Tradičné večerné posedenie v hoteli Moskva za príjemnej moravskej ľudovej hudby a bohatej tomboly opäť potvrdilo priateľskú atmosféru celého podujatia.

Turčianskemu masters klubu sa dostalo aj pochvaly a ocenenia od takého skvelého plavca čsl. minulosti akým bol V. Svozil olympionik, majster sveta a Európy, ktorý v Zlíne ešte aj v 84 rokoch skvele plával a hlavne mladšiu generáciu inšpiroval.

Po Majstrovstvách Slovenska a Majstrovstvách Českej republiky budú Raci chvíľu aktívne odpočívať a potom v júni začne záverečná príprava pred Majstrovstvami sveta masters v Budapešti.

Autor: Ladislav Zvarík, foto: Miroslav Kočalka.

Bookmark the permalink.

Comments are closed