ČILISTOV 2016 (2)

MEDZINÁRODNÉ MAJSTROVSTVÁ V PLÁVANÍ MASTERS, ČILISTOV, 2016
POĎAKOVANIE

logoMilí priatelia, rád by som sa, Vám všetkým, poďakoval za, úspešnú a vzornú reprezentáciu nášho masteráckeho klubu. Čo sa mi zdá zvlášť ocenenia vhodné je to, že sa vytvorila výborná športová partia, ktorá tvorí základ klubu a bola najpočetnejšia zo zúčastnených klubov. Pričom pretekov sa zúčastnilo až 64 klubov z Maďarska, Ukrajiny, Moldavska, Rakúska, Českej republiky a Slovenska.
Súťažná rivalita sa prejavila ziskom mnohých medailových umiestnení v konkurenci veľkoklubov z Prahy, Bratislavy, Košíc, ale aj zahraničných z Maďarska či Ukrajiny.
Počet štartov /58/ či obsadenie štafiet tiež ukázali, že nás plávanie predovšetkým baví a je pre nás hlavnou motiváciou.

Rád by som poďakoval všetkým za úsilie a ochotu reprezentovať náš klub, pretože je nepochybné, že si nás už v rámci niekoľkých masteráckych pretekov všimli a zaregistrovali ako výborný kolektív.

Kto nás reprezentoval

Ženy

Katka Turanská, Štefi Fekečová, Maťa Muchová, Adrika Salačová, Linda Spišáková, Saša Pisarovičová, Lívia Velitsová, Jaja Petríková, Jela Valachová.

Muži

Braňo Turanský, Jano Vanko, Jiro Mikoláš, Rasťo Mikoláš, Martin Mikoláš, Ivan Zboňák, Slávo Šuch, Peter Kontoš, Gusto Konečný, Mišo Spišák.

Tieto preteky boli zaujímavé z viacerých hľadísk:
– boli v novom plaveckom areály
– obsadili sme aj dlhé trate a stredné trate
– plávali manželské páry a rodiny – Mikolášovci, Turanskí, Spišiakovci
– boli posunuté v 3 prípadoch rekordy SR v masters kat.
– získali sme 25 medailových umiestnení

Je potrebné tiež povedať, že bez organizačnej prípravy by to nešlo. Preto by som rád ocenil a poďakoval za prácu Adriky Salaiovej za vyriešenie org. záležitostí, Štefi Fekečovej za zhotovenie reprezentačných tričiek a Braňovi Turanského za športovo technickú prípravu.
Chcem pripomenúť, že netreba byť smutný, ak niekomu štarty nevyšli tak, ako by chcel. Vieme všetci, že plávanie je drina a nemusí to vždy výjsť. Človek má súťaživosť zakódovanú v génoch, ale niekedy, vlastne vždy, je to súboj so samým sebou. Vnútorne má každý z nás nejaký prah, ktorý sa pokúša prekonať. Cieľom je plávať pre zdravie, skvelú spoločnosť a popritom sa sám voči sebe zlepšovať.

Najlepšie výkony dosiahli

Osobitne treba oceniť vynikajúce výkony Jira Mikoláša, ktorý vo svojej vek. kategórii zaplával slovenské rekordy 2 x na 50 m prsia a 1x na 100m prsia a Jána Vanku, ktorý zaplával vo svojej kategórii slovenský rekord na 100 m znak.
Výborné výkony podal syn Jira Mikoláša, Martin, ktorý získal 2 zlaté medaily v kat. 35 -39 rokov v disciplínach na 800 m VSP, a 400 VSP. Dlhé a stredné trate zaplával veľmi dobre aj Braňo Turanský a Alexandra Pisarovičová.
Ocenenie si zaslúžia aj Peter Kontoš a Linda Spišáková aj Lívia Velitsová.
Snaživý výkon podal aj najstarší turčiansky rak Gustáv Konečný, ktorý v 75 rokoch získal 2 strieborné medaily v disciplíne 50 a 100 m prsia.
Najlepší bodovací výkon z tímu PKM TR dosiahol Braňo Turanský na 50 m v.sp. – 88,78 bodov.

Medaily získali:

MENO ZLATO STRIEBRO BRONZ
Mikoláš Martin 2
Kontoš Peter 1 1
Vanko Ján 1 1
Mikoláš Jiro 3
Konečný Gustáv 2
Turanský Branislav 1
Pisarovičová Alexandra 2 1
Spišáková Linda 2 1
Velitsová Lívia 1

Štafety, ktoré sú vždy korením súbojov, ale aj prehliadkou všestrannosti boli zaujímavým vyvrcholením obidvoch dní. Turčianski raci postavili celkom 12 štafiet a vyplávali 1 druhé a dve tretie miesta, a niekoľko štvrtých miest.

Muži 3. miesto – 4x 50 m v.sp., Turanský, Vanko, Kontoš, Zboňák v kat. 200-239 rokov
Ženy 3.miesto – 4x 50 m PP, Petríková, Spišáková, Turanská, Valachová v kat. 160-199 rokov
Ženy 2. miesto – 4x 50 m v. sp. mix, Fekečová, Spišák, Spišáková, Mikoláš Rasťo

Vďaka všetkým zúčastneným a gratulácia medailistom.

Laco ZVARIK, predseda PKM TR

Bookmark the permalink.

Comments are closed